Güncellendi
preloader
saved
İşlem Başarılı !

Bizi tercih Ettiğiniz için TeşekkürlerSivil Toplum Buluşmaları 2

Sivil Toplum Buluşmaları 2

post

Mutlu Aile Derneği, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile İşbirliği İçinde Gerçekleşen “Sivil Toplum Buluşmaları 2” Programına Katıldı.

Yönetim Kurulu Başkanımız Orhan Çokça ve Yönetim Kurulu Üyemiz Hüseyin Aydın, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile sivil toplum iş birliğinin güçlendirilmesi amacıyla düzenlenen "Sivil Toplum Buluşmaları 2" programına katıldı. 23 Kasım Salı günü gerçekleşen toplantıya, çocuk üzerine çalışmalar yapan birçok sivil toplum kuruluşu üyesi de davet edildi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Derya Yanık’ın da katıldığı programda, Bakan Yanık, bütün sosyal koruma ve sosyal hizmet faaliyetlerinin STK ile işbirliği içinde hareket ederek gerçekleştirme ve iyileştirme gayreti içinde olduklarını belirtti. Çocukların temel hak ve ihtiyaçlarından bahseden Yanık, bütün sosyal hizmet çalışmalarının aile odaklı bir stratejiyle yapıldığını dile getirirken, bakanlık tarafından çocuğun ve ailenin korunmasına yönelik yapılan faaliyetlerden bahsetti. Konuya ilişkin STK’lar ile etkin bir diyalog içinde olmayı planladıklarını söyleyen Yanık, bu yolla siyaset ve toplum arasında bir aracılık da yapılabileceğini dile getirdi.

Öğleden sonra gerçekleşen çalıştayda Mutlu Aile YK Başkanı Çokça ve YK Üyesi Aydın, konuya yönelik görüşlerini ifade etti. Bakanlık yetkilileri gerekli notları aldı. Toplantı fotoğraf çekimi ve iyi niyet dilekleri ile son buldu.

English description is below:

Mutlu Aile Association participated in the "Civil Society Meetings 2" Program, which was held in cooperation with the Ministry of Family and Social Policies.

Orhan Çokça, the Chairman of the Board, and Hüseyin Aydın, A Member of the Board, participated in the “Civil Society Meetings 2” in order to strengthen the cooperation between the Ministry of Family and Social Policies and civil society. It is invited several civil society associations, which carry out fieldwork towards children, on Tuesday, 23 November 2021.

In the programm, the Minister of Family and Social Policies, Derya Yanık indicated that they purpose all social services should be developed by cooperation with civil society. Minister Yanık talked about the basics and needs of children, and all social works carry out in the approach of family-based strategy. By this way, the Minister Yanık stated that, it can play a intermediary role between politics and society with a active dialogue.

After the speech, it had a workshop that the Chairman of Board Çokça and the Member of Board Aydın contributed their opinions on the subject as other participants did. The programm terminated with goodwills and photo-shooting.

You might also like!

Leave a Comment