Güncellendi
preloader
saved
İşlem Başarılı !

Bizi tercih Ettiğiniz için TeşekkürlerMutlu Ailenin İzinde Programı

Mutlu Ailenin İzinde Programı

post

24 Aralık Cum a günü İMH Genel Merkezi Bahariye Mevlevihanesi’nde Mutlu Aile Derneği kısa bir program icra etti. ‘Mutlu Ailenin İzinde’ İsimli programa konuşmacı olarak Prof. Dr. Medaim Yanık katıldı.

Mutlu Aile Mutlu Çocuk Derneği Başkanı Orhan Çokça kürsüye gelerek misafirlere hoş geldiniz konuşması gerçekleştirdi. Ardından konuşmasını yapmak üzere sahneye gelen Yanık, ‘Dest-i İzdivaç’ isimli kitabı çerçevesinde eş seçimi, evlilik, çiftlerin birbirini tanıma süreçleri hakkında konuştu. Yanık’ın konuşmasında geçen ana başlıklar şu şekilde sıralanabilir:

Evliliğe dair ilk adımı atmadan önce dikkat edilmesi geren hususlar ve bireylerin birbirlerini tanımasına ilişkin bazı davranışlara bakılması gerekir.

Her evlilikte eşleşmeye özgü bir dizi problemler çıkar. Bu sebeple bireyler ruh eşlerini aramak yerine etkili bir eşleşme profili oluşturması işi kolaylaştırır.

İyi bir eşleşme için bireylerin kendini tanıması önceliklidir.

Günümüzde evlilikler, somut sebeplerden ziyade psikolojik ihtiyaçların karşılanmaması gibi soyut sebepler dolayısıyla bitmektedir.

Evlilikte en büyük problem duyguların anlaşılmamasıdır.

Eş seçimi ne kadar önemliyse, ilişkiyi sürdürme becerisi de en az o kadar önemlidir.

 

Konuşmasının ardından Yanık, katılımcıların kitaplarını imzaladı. Program, hediye takdimi ve fotoğraf çekimi ile sona erdi.

You might also like!

Leave a Comment